Forums

Help › Forums

Greek thread.

Fri, Jun 12 2020 4:52 PM (22 replies)
  • LefterisGr
    26 Posts
    Thu, Dec 11 2014 6:41 AM

    Γιάννη υπάρχει κάποιο tip , ή όπως αλλιώς θέλεις πες το , ώστε το AVG του εκάστοτε tier να πέσει πιο γρήγορα για η αλλαγή σε υψηλότερο tier να γίνει ποιο γρήγορα;

    έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές κάνω και -3 άλλα μένει σταθερό το νούμερο ή πέφτει ελάχιστα και άλλες φορές κάνω π.χ -1 και πέφτει πιο πολύ

    ( φυσικά πάντα μιλάω για stroke games ranked) 

    μήπως παίζει ρόλο με ποιους παίχτες παίζω ;

    αν π.χ είναι μεγαλύτερο το  tier από το δικό μου σε κάποια κόντρα μεταξύ 1-4 παιχτών και πέφτει πιο γρήγορα αν τους νικήσω ;

    και έχει μεγαλύτερη σημασία ακόμα και να έκανα καλύτερο σκορ απο το να έπαιζα σε κάποιο tournament μόνος μου και με καλύτερο σκορ στο ίδιο course;

    όπως και να έχει εξήγησε μου λίγο πως πάει ο υπολογισμός ή κάποιο πιο "γρήγορο" τρόπο για να αλλάζει το tier

     

  • Yiannis1970
    3,261 Posts
    Thu, Dec 11 2014 1:18 PM

    LefterisGr:

    Γιάννη υπάρχει κάποιο tip , ή όπως αλλιώς θέλεις πες το , ώστε το AVG του εκάστοτε tier να πέσει πιο γρήγορα για η αλλαγή σε υψηλότερο tier να γίνει ποιο γρήγορα;

    έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές κάνω και -3 άλλα μένει σταθερό το νούμερο ή πέφτει ελάχιστα και άλλες φορές κάνω π.χ -1 και πέφτει πιο πολύ

    ( φυσικά πάντα μιλάω για stroke games ranked) 

    μήπως παίζει ρόλο με ποιους παίχτες παίζω ;

    αν π.χ είναι μεγαλύτερο το  tier από το δικό μου σε κάποια κόντρα μεταξύ 1-4 παιχτών και πέφτει πιο γρήγορα αν τους νικήσω ;

    και έχει μεγαλύτερη σημασία ακόμα και να έκανα καλύτερο σκορ απο το να έπαιζα σε κάποιο tournament μόνος μου και με καλύτερο σκορ στο ίδιο course;

    όπως και να έχει εξήγησε μου λίγο πως πάει ο υπολογισμός ή κάποιο πιο "γρήγορο" τρόπο για να αλλάζει το tier

     

     

     

    Λευτέρη, ο τρόπος για να κατεβάσεις γρήγορα το avg είναι ο εξής:

     

    Είτε κάνεις πολύ καλούς ranked γύρους μόνος σου, είτε παίζεις ranked matches με παίκτες ανώτερου tier. Για να καταλάβεις πως δουλεύει...

     

    Για να αλλάξεις tier πρέπει: α) να συμπληρώσεις ένα συγκεκριμένο αριθμό ranked rounds και β) ταυτοχρόνως το avg να είναι κάτω από το όριο που έχει θέσει το wgt για την αλλαγή tier.

     

    Όμως...ενώ αυτά ισχύουν, μπορείς να κατεβάσεις το avg παίζοντας και νικώντας παίκτες ανώτερων κατηγοριών. Για να καταλάβεις, όταν έγινα tour master ή legend δεν είχα συμπληρώσει τον απαραίτητο αριθμό αγώνων, όμως επειδή κέρδιζα παίκτες ανώτερης κατηγορίας και το avg μου έπεφτε (η αλήθεια είναι ότι έτσι πέφτει πολύ πιο γρήγορα..π.χ. μια νίκη με παίκτη ανώτερης κατηγορίας ή δύο πιο πάνω, μπορεί να σου κατεβάσει το avg έως και 3 μονάδες!!), αποφάσισαν να με κάνουν tour master και legend.

     

    Επίσης:

     

    Μπορείς να δημιουργήσεις τουρνουά στο κλαμπ σου βάζοντας τα tees στο easy. Μ' αυτό τον τρόπο ξεκινάς να παίζεις από πολύ κοντά και τα birdies είναι πιο εύκολα ώστε να κάνεις καλύτερους γύρους.

     

    Τελικά:

    Το avg είναι ένα απλό νούμερο, δεν σημαίνει κάτι...απλά εγώ το κυνήγησα για κάποιον άλλο λόγο που θα γράψω άλλη φορά. Δεν έχει σημασία αν έχεις 50 ή 60. Σημασία έχει να γνωρίζεις το παιχνίδι, τα χτυπήματα και τις πίστες για να γίνεις καλύτερος παίκτης.

     

  • qwepanos
    1 Posts
    Tue, Dec 16 2014 11:01 AM

    Καλώς σας βρήκα .Πάνος , τα σέβη μου στον πρόεδρο και σε όλους .

  • Yiannis1970
    3,261 Posts
    Tue, Dec 16 2014 3:59 PM

    qwepanos:

    Καλώς σας βρήκα .Πάνος , τα σέβη μου στον πρόεδρο και σε όλους .

     

    Καλώς ήλθες Πάνο!!

     

  • pSy76
    2 Posts
    Thu, Feb 19 2015 3:03 AM

    καλημερα σε ολα τα μελη, ευχαριστω για την αποδοχη..

    καλες παρτιδες σε ολους.. have a good game all !

  • alcaucin
    9,041 Posts
    Fri, Feb 20 2015 9:31 AM

    ^^^ S'all Greek to me.... ???  

    ;-)))

    Respect WGT tho, for the few 'other language' threads..

    Most poker sites I play on allow naught but English.

    MODS down like a 'ton o bricks' if you start chatting in Spanish o French

    Andy

  • Yiannis1970
    3,261 Posts
    Thu, Jun 11 2020 9:13 AM

    Κάτσε να επανέλθουμε λίγο...κανάς συντοπίτης διαβάζει?

     

    :):)

  • SimonTheBeetle
    3,465 Posts
    Thu, Jun 11 2020 9:37 AM

    alcaucin:
    Most poker sites I play on allow naught but English.

    What??!! Isn't that a discrimination??

    Well WTH... LPGA actually tried the same and failed a few years back.

    Sorry for the unrelated topic, Yiannis but couldn't help asking it.

    Congratulations on the grand opening of Greek thread and hope it will flourish. Cheers.

  • Yiannis1970
    3,261 Posts
    Thu, Jun 11 2020 12:09 PM

    No problem Simon.

  • vivian1234
    3,871 Posts
    Thu, Jun 11 2020 3:36 PM

    Καλησπέρα σε όλους !!

    Εξαιρετική ιδέα Γιάννη κι ευχαριστώ για την πρόσκληση .

    'Οσους φίλους Έλληνες έχω ή βρώ στο δρόμο μου , θα τους ενημερώσω γιάυτό το νήμα .

    Εύχομαι να γεμίσει πόστς .

RSS